THOF Kulüplerarası Büyükler Halk Oyunları Şampiyonası

THOF Kulüplerarası Büyükler Halk Oyunları Şampiyonası

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen “2019 yılı Kulüplerarası Büyükler Halk Oyunları Şampiyonası”, 39. kez düzenlenen Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirildi. Şampiyonada 19 farklı ilden gelen 23 kulüp kıyasıya mücadele etti. 1200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda önceden hazırlanan sahneye sırayla çıkan ekipler gösterilerini sergiledi. Katılım oldukça yoğundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Halk Oyunları Topluluğu olarak katılım sağladığımız "Kulüplerarası Büyükler Düzenlemeli Dal Halk Oyunları Şampiyonası"nda Türkiye 4.sü olduk. 

Bu uzun ve meşakatli yolda bizleri yalnız bırakmayan öncelikle tribünde,sahne arkasında, uzakta, yakında, yanımızda olan herkese, yüreği bizle atan FOMGET olup onu yaşatan, kültürümüze sahip çıkan büyük FOMGET ailesine teşekkür ederiz. Yarışmada yer alan diğer ekiplerdeki dansçı arkadaşlarımızı da tebrik eder ne olursa olsun kardeşce müsabakaların devamını temenni ederiz. Yeni projelerde görüşmek dileğiyle.